A G20 vezetői elfogadták a 15%-os globális minimumadó bevezetését
utolsó frissítés: 11:21 GMT +2, 2021. november 01.A G20-országcsoport vezetői elfogadták a Gazdasági Együttműködési és Fejlesztési Szervezetnek (OECD) a 15 százalékos globális minimumadóra vonatkozó megállapodását – erről határoztak a tagállamok vezetői római csúcstalálkozójukon.
A tervezet értelmében – amelybe a Reuters hírügynökség betekintést nyert – a csoport vezetői felszólítják mindazokat az országokat és joghatóságokat, amelyek együttműködnek az OECD 15 pontból álló, adóalap-erózió és nyereségátcsoportosítás (Base Erosion and Profit Shifting, röviden BEPS) elleni akciótervének végrehajtásában, hogy mielőbb dolgozzák ki a modell szabályait és a többoldalú eszközöket, ahogyan az a részletes végrehajtási tervben szerepel, hogy az új szabályozás globális szinten 2023-ban életbe léphessen.
A G20 vezetői ezúttal szombolikusan a koronavírus-járvánnyal küzdő szakszemélyzettel (orvosokkal, mentősökkel, kutatókkal) szerepelnek a hivatalos képen:
Family photo of the #G20 Heads of Delegation attending the #G20RomeSummit with a group of health personnel struggling against the COVID-19. pic.twitter.com/zvCUnf2S3p
— G20 Italy (@g20org) October 30, 2021
Az októberben 136 ország által Párizsban elfogadott megállapodás lényege, hogy a jövőben egységesen, 15 százalékos társasági adót alkalmaznának a kormányok a multinacionális vállalatokra, köztük az olyan óriáscégekre, mint a Google, az Amazon, a Facebook, a Microsoft és az Apple, megnehezítve számukra az adóelkerülést, amelyet úgy értek el, hogy alacsony adózású országokban hoztak létre irodákat. (mti, hírszerk.)
lokális

A Glampinger csapat nyerte az Erdély Pitch 2022 ötletversenyt
Egy energiafüggetlen, szétszedhető és hordozható építmény terve nyerte a verseny 5000 eurós fődíját és a 2 éves mentorprogramot.
