Az EP jóváhagyta az Európai Unió 2022-es költségvetését
utolsó frissítés: 10:41 GMT +2, 2021. november 25.Az Európai Parlament strasbourgi plenáris ülésén jóváhagyta az Európai Unió 2022-es uniós költségvetését, ami az összes kötelezettségvállalást 169,5 milliárd euróban, a kifizetéseket pedig 170,6 milliárd euróban határozza meg - közölte az uniós parlament szerdán.
Az Európai Unió jövő éves költségvetésében egyebek mellett:
- 49,7 milliárd euró jut a koronavírus-járvány utáni fellendülés támogatására és a gazdasági, társadalmi és kohéziós beruházások ösztönzésére.
- A közös agrárpolitikára 53,1 milliárd euró jut,
- az unió tengerészeti, halászati és akvakultúrát támogató alapja 971,9 millió euróval rendelkezik majd.
- Az egységes piac versenyképességének fokozására, a kis- és középvállalkozások (kkv-k) támogatására, beleértve az idegenforgalmi ágazatot is, 613,5 millió euró jut.
- Az egészségügyi unió támogatását és az egészségügyi szükségleteket 839,7 millió euró,
- az éghajlatsemlegességre történő átállást 1,2 milliárd euró segíti,
- míg a LIFE program keretében 755,5 millió eurót szánnak a környezetvédelmi és éghajlat-politikai intézkedések támogatására.
- A digitális összekapcsoltságot és a nagy teljesítményű közlekedési infrastruktúra létrehozását 2,8 milliárd euró támogatja.
- Az unió Erasmus+ oktatási ösztöndíja 3,4 milliárd euróval,
- a kulturális és kreatív ágazatok 406 millió eurós költségvetéssel rendelkeznek majd.
- Az EU a migrációs és menekültügyi politikára, amely magában foglalja a letelepedett menekültek integrációját is 1,1 milliárd eurót,
- a külső határigazgatási együttműködés fokozására 809,3 millió eurót szán, ebből 25 millió eurót az EU Fehéroroszországgal közös határának védelmére.
- A tagjelölt és a potenciális tagjelölt országokat az uniós csatlakozási folyamat követelményeinek teljesítésében, valamint a nemzetközi fejlesztést és együttműködést 15,2 milliárd euró segíti majd.
(mti)
Európai Unióköltségvetés
Ha tetszett a cikk, lájkold a Pénzcsinálókat!
globális
Nagyot dobbanthat idén a Frisbo, az újabb romániai sikerstartup
Az Egyesült Államok nem importál több orosz kőolajat, földgázt és szenet
Az EU már 2030 előtt függetlenítené Európát az orosz fosszilis tüzelőanyagoktól
